Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. októbra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Scientológia – náboženstvo alebo sekta?

Fotografia
člen ks milost
pred 7 rokmi
podporte nas k registracii ks MILOST

 

Diskusné príspevky (33)

Fotografia
člen ks milost
pred 7 rokmi
Pridajte sa k nam a budete mat istotu spasenia ,stači ak budete odovzdavat desiatky ..pozrite si našu kazen na YOU TUBE .... ježiš je normalny......KS MILOST
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Server.skAutoFitKinoMusicTechZľavaMôjBazárJobRealityFórumSúťažFotografiePočasieDnesPrihlásenieNová registrácia Server.sk VYHĽADAŤ Facebook Google+ Twitter Dnes je 01. júna 2014, meniny má Petrana, Petronela a zajtra Žaneta Kúpiť hudobné CD Kníhkupectvo on-line Kúpiť filmy Výdavky pod kontrolou! Prečítaj si Aktuality Diskusia Firmy Galéria Fotografie Autobazár Práca Nehnuteľnosti Bazár Zľavy Kalendár Súťaž Speedmeter Hudba Filmy Program kín Ženy Ženy Audio články Newsletter Nastavenie Nehnuteľnosti Dnes VšetkyHovorenéSprávy z domovaSprávy zo svetaTechnológieVedaPrírodaPod l@mpouInteresanteVesmírCestopisyAko prežiť Interesante Scientológia – náboženstvo alebo sekta? Diskusia (30) Pošli na FacebookPošli na TwitterPošli na GoogleVytlačiť Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 20.07.2012 V mnohých krajinách ju uznali cirkvou a dodnes prebiehajú súdne procesy ohľadom uznania scientológie za náboženstvo, mnohé národy ju tak už berú. Slovensko zatiaľ zostáva nestranné. Scientológia – náboženstvo alebo sekta? Zdroj obrázku: Flickr Kontroverzná a rozruch spôsobujúca viera scientológia si vyslúžila nemalý záujem medzi mnohými z nás. Názory sú rôzne – od zatracovania, opovrhovania, škatuľkovania pod názov „sekta“ až po vzbudzovanie záujmu. Nie je ľahké určiť kto má pravdu. Faktom zostáva, že scientológia je dnes registrovaná na celom svete a všade nájdeme stovky ľudí, ktorí ju hlásajú a veria v jej filozofiu. V mnohých krajinách ju uznali cirkvou, náboženskou organizáciou a dodnes prebiehajú súdne procesy ohľadom uznania scientológie za náboženstvo, pretože mnohé národy ju tak už berú (Španielsko, Taliansko). Slovensko zatiaľ zostáva nestranné a neprikláňa sa k žiadnemu označeniu – je však jasné, že patrí k rýchlo sa rozvíjajúcim náboženským skupinám a získava si davy ľudí. Je len otázkou času, kedy sa začne polemizovať o jej zaradení. “ Scientológia je jedinečná v tom, že neobsahuje žiadne dogmy a jej stúpencom sa neprikazuje veriť ani nie sú nútení čomukoľvek
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Dnes som na Ta3 prvý krát počula výraz scientológia,kde som si na internete vyhľadala jej význam a pochopila som,že učenie a podstata tohoto náboženstva má základy v katolíckej cirkvi.Pritom však ide o novodobé posunutie viery v Krista a troj jediného Boha v poznaní samého seba a smerovanie k dobru,konaní dobra.To v človeku evokuje spoznať svoje schopnosti a začleniť sa do spoločnosti pracovnou aktivitou,čím si svojimi schopnosťami a zručnosťou môže zarobiť na seba,pre rodinu a podporiť sociálne slabších.Autor svojím dielom chcel poukázať,že viera v Boha sa má posunúť do úrovne novodobej civilizácie,budúcnosti až kozmickej doby,či sveta.Konečne sa otvoril nový svet náboženstva,cirkvi,ktorá otvára novovek,ako ponímať čo učil a učí Kristus.Pretože cirkev doposiaľ žije vo svojom ponímaní Boha v temnom stredoveku.Konečne niekto otvoril trinástu komnatu Božej pravdy,lásky a bohatstva tohoto sveta.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Nie nemajú pravdu scientológovia. Je to novodobá manipulácia ľudí. Pozor na nepravých pomocníkov.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Ľudia - dnes t.j. 25. marca o 20.00 hod na STV 2 bude dokument o scientológii - o jej metódach a praktikách.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Anonym, díky!!!! určite si to pozriem
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Nie za čo, treba roširovať pravdu do povedomia ľudí.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Čím sa líšia od slovenskej nenažratej cirkvi? Aj tá len hrabe, neodvádza dane a na dôvažok przní deti a upaľovala nevinných. Celá táto kampaň je vedená iba preto, lebo jedno prasa sa bojí, že sa v sobotu nedostane k ďalšiemu korytu.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Ale scientologická cirkev perie špinavé peniaze, bije a prenasleduje ľudí a bývalých členov, vražia a obchodujú z drogami a ľudmi. Ich tajná služba OSA ma siete po celom svete a ich členovia podnikatelia , politici a celebrity prispievajú do vojnovej pokladne - a tá slúži na špionáž. V USA pracuje scientolog. cirkev pod ochranou CIA a politikov, neplatia dane. Chcú ovládnuť celý svet a prispôsobiť ľudí podľa ich obrazu - kto nesúhlasí a ktritizuje ich - tak ten je pre nich nepriateľ ktorého musia zničiť. U nich je v prvom rade peniaze, vymyť mozgy ľuďom , zmanipulovať ich a náboženstvo je na poslednom mieste. Sú veľmi nebezpečný, zakladajú dianetické cetnrá po celom svete a cez ovládnutie podnikov sa infiltrujú do štátu s cieľom mať prístup k tajným informácia štátov. Sú v USA, Nemecku, Francúzku, Grécku, v postate v celej Európe a aj v Rusku. Podorujú ich podnikateľské elity, politici, senátory, sudcovia, cia, herci a právnici. Napr. Tom Cruise, John Travolta a mnoho ďalších. Títo posluhovači diabla - scientologovia sú aj na Slovensku. Pozor na nich !!!!! Ale ten kto je členom má zakázane sa priznať a čokoľvek o nich rozprávať v médiach.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
My sme prebratý a preto alebo práve preto nechceme scientológa. A stojí za ním celá opozícia - a oni narobili viac zla ako Smer. A vďaka Rusku a Číne je kde predávať tie kórejské šmejdy zo Žiliny a tak isto z Bratislvavy volskv., tak isto Češi tie "škodovky"a ľudia majú prácu vďaka dopytu z Ruska a Číny. Dobre povedal ruský minister hospodárstva, že my tu v európe máme len pivo a párky. Nemáme tu nič, žiadne nerastné bohatsvo. Strany ako sdku, kdh, ano, smk, sas - narobili viac zla ako osohu - veď za vlády zlepenca sa nevyberali ani len dane. Podnikateľom sa za vlády smeru asi nepáči daňová kobra ako chytá podvodníkov na dph.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
V mnohých krajinách ju uznali cirkvou a dodnes prebiehajú súdne procesy ohľadom uznania scientológie za náboženstvo, mnohé národy ju tak už berú. Slovensko zatiaľ zostáva nestranné. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/scientologia-nabozenstvo-alebo-sekta/

hnusna sekta, ktora pod klamlivymi nazvami seminarov laka ludi do svojich radov... seminar s nazvom "co robi predajcu profesionalom" a nenapadne tam prednasajuci ponuka knihu od Hubbarda - dianetika a na zaver musia ucastnici zatlieskat jeho fotke... nikdy viac! (aj ked v mojom pripade to bolo stylom dobrovolne-nasilu) :( fuj!
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Každý si môže urobiť názor sám pre seba vo svojom najbližšom Dianetickom centre. Informácie a kontakty nájdete napríklad na www.dianetikakosice.sk alebo www.scientologiakosice.sk
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
chod do riti!
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Kazdy, kto im uveri, prehral.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
scientologia je najvacsi blud na svete... najvacsia namotavacka ludi... uplny oblbovak... jedine o co im ide su peniaze... ak zavetria prachy tak uz sa ich tak lahko nezbavite... nabulikaju vam do hlavy kraviny a uz to ide... treba byt silna osobnost a povedat NIE!!!! to s nabozenstvom nema nic spolocne... to je len hnusna sekta!
Fotografia
thepooh
pred 7 rokmi
presne tak, to s náboženstvom nemá nič spoločné. veď aj ten zakladateľ scientológie vyhlasoval, že ak chce človek zbohatnúť, nech založí náboženstvo. čiže je to len čistý biznis s nálepkou náboženstvo!
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
RTVS musela veľmi dlho pátrať po tom, aby našla tak neuveriteľne jednostranný dokument, ako boli Špióni scientológie. Navyše ho "úplne náhodou" zaradili pár hodín pred druhým kolom prezidentských volieb, tých volieb, ktoré pochovajú hranola, čo on neunesie. Tých volieb, pred ktorými hranol vyťahuje chabé "fakty" o tom, aký je Kiska scientológ, pretože nič "zmysluplnejšie" na neho nemá. Ten dokument bol podpásovkou mierenou na Kisku a je mi zle z toho, že vo verejnoprávnej televízii, ktorá žije aj z mojich daní a z mojich koncesionárskych poplatkov. Je katastrofa, v akej krajine žijeme a akí úbožiaci ju vedú. Uvedomujeme si vôbec, že spejeme k novodobému komunizmu - k ďalšej vláde jednej strany? Navyše, ten dokument bol tak podradný, akoby ho ani netočila zahraničná televízia, ale rovno RTVS - jednostranný, cielený, bez akýchkoľvek dôkazov. Bola to jednoducho iba ukážka toho, aká je RTVS manipulovateľná, ako je pod tlakom hranola a jeho nohsledov, ktorí nedokázali nič iné, iba priviesť ľudí na pokraj zúfalstva a vyškierať sa im do očí. Kiska prezidentom - nič sa síce nezmení, ale aspoň na vonok to bude vyzerať lepšie. však ak postavíme Martinka Klingáča na vrchol štátu, budeme svetu na smiech...
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Myslite si o tom čo chcete. Ale scientológia a jej posluhovači sú veľmi nebezpečný ľudia. A Kiska sa pri nich zdržiava a to je podozrivé. Ale na to sú tajný a tí zistia kto je čo a vyženú scientológov preč z našej milovanej vlasti. Keď ich Nemecku sleduje tajná služba kvôli kriminalite a porušovaniu ústavy- asi vedia čo robia. Tieto voľby nie sú o tom kto bude prezident, ale súčasná opozícia by sa spojija aj s čertom, len aby nebol JuDr. Fico prezident. Za to, kde je krajina môžu za 24 rokov aj súčasná opozícia a aj koalícia. Takže všetko sa deje v duchu len aby nebol Fico prezident. No ale aj opozičná strany majú sa sebou privatizácie, kauzy a rozkrádanie štátu. Dokonca za Zajaca chceli privatizovať jednu fakultnú nemocnicu a v rámci príprav prepúšťali pred dôchodkom zdravotné sestry čo odrobili 40 rokov za smiešnu mzdu a potom ci vykopli ako špinavé handry - a to za vlády sdku, kdh a ano. Takže aj keď nie všetko urobil Smer správne, ale určite spravil veľa dobrého pre našu vlasť. Tak ako ho podporil aj pán kardinál Korec.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Hmmm, hulibrk Korec, to je len podpora pre JuDr. Hranola, ľudia, zobuďme sa, alebo chceme ďalší komunizmus???!!! Alebo mu dovolíme, aby už sprasil aj to, čo ešte neostalo sprasené a potom nás za korunu predal Rusku???
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
preco je scientologicka cirkev cirkvou? Toto pisu scientologovia: http://www.scientologiakosice.sk/scientologicka-cirkev/
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Pozor na falošných pomocníkov.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
zákerným spôsobom sa dostávajú k najzraniteľnejším masám- našim deťom - pozor na ne - na školy posielajú krásne nafotené "desatoro" základných dobrých princípov ( napovrch sa naozaj zdá, že ide o dobré myšlienky, len čo potom aak sa človek dostane k nim bližšie), dokonca som dnes v miestnych novinách našla zvláštny inzerát, ktorý sľubuje efektívnu pomoc pri čítaní, písaní, učení - a to je fakt chytľavé, nakoľko veľmi veľa detí naozaj tieto problémy trápia a keď má dospelý človek problém prekuknúť o čo ide, čo potom dieťa? Ešteže sú scientologisti veľmi pyšní na svoje učenie - nikdy nezabudnú napísať niekde malým písmom meno svojho zakladateľa Hubbarda - to je pre nás znakom - odtiaľ ruky preč.
Fotografia
Gaga
pred 7 rokmi
Ja som o nich (síce zatiaľ len) počula, známi navštevujú scientologické centrum a zavádzajú potom rôzne vylepšenia v podnikani. O hubbardovi maju aj vlastnú web stránku http://www.hubbard.sk
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
gaga - ďakujem, neprosím... vylepšienia v podnikaní...mala som tú česť absolvovať jeden seminár... blbosť! veď choď a uvidíš, hlavne sa nedaj "naverbovať"... vieš prečo robia tieto "vylepšenia v podnikaní"? pretože keď sa mi podarí chytiť medzi svojich nejakého podnikateľa, ktorému úplne vymyjú mozog, tak 3x hádaj kam smeruje väčšia časť jeho zárobku... a o tomto to celé je, vymyť mozog, a potom žiť z niekoho blbosti...
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
* keď sa im podarí
Fotografia
MILD
pred 4 mesiacmi
strach - že Will Smith, Patrick Swayze... lebo doteraz len TOm Cruise a Travolta a nič viac. https://zn.sk/zname-osobnosti-a-scientologia/ - koľko celebrít. pobláznené hlavy. nevedia čo s peniazmi.


 
 


Tvoje meno / prezývka:

Komentár:


 

Ďalšie podobné diskusie

Pán Popper a jeho tučniaci0 Anonym pred 2 mesiacmi
Nový Opel Astra GTC0 Anonym pred 2 mesiacmi
Leto a zima dajú vlasom zabrať0 rodric camela pred 2 mesiacmi
Nikon Europe spúšťa nové webové stránky0 rodric camela pred 2 mesiacmi
Vyhlásili finalistov Anasoft litera 20140 rodric camela pred 2 mesiacmi
Renault Mégane R.S. vo farbách monopostov F1!0 rodric camela pred 2 mesiacmi

Potrebuješ sa niečo opýtať? Pridaj svoj príspevok do diskusie.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know