Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. septembra 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ako sa stať dobrým človekom?

Fotografia
smilan
pred 3 rokmi
Ako sa stať dobrým človekom? Nedávno som bol v kostole a ak by som mal naozaj stručne zhrnúť podstatu toho, čo som sa dozvedel, išlo o to, že máme byť dobrými ľuďmi a máme sa vyvarovať zla. To je v zásade správne a nedá sa voči tomu nič namietať, avšak keď som odišiel domov a hlbšie nad vecou uvažoval zistil som, že mi v tom predsa len ešte čosi dôležitého chýba. A síce, ako sa vlastne stať dobrým? Akým spôsobom to vykonať? Ako k tomu dospieť? Jednoducho povedané, chýbal mi konkrétny, metodický postup, ako zo seba urobiť dobrého človeka, ktorý odvrhuje zlé. Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1409/ako-sa-stat-dobrym-clovekom

Diskusné príspevky (2)

Fotografia
krauz
pred 3 rokmi
nemyslím si, že na to, aby si sa stal dobrým človekom, ti pomôžu nejaké príručky jednoducho to musíš mať aj v sebe, keď je niekto 20 rokov hajzel, ťažko sa z neho stane dobráčisko od kosti, ale zasa naopak z dobráčiska sa môže veľmi rýchlo stať hajzel väčšinou sa odpichneme od nejakého zážitku (často nepríjemného), ktorý zmení náš život o 180°, vtedy nás to naštartuje k zmene povahy
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Na to keď niekomu niekto ublíži je odpustenie a potom sa z takého človeka nemôže stať zlý človek - aj po prežití takého zážitku. V tom článku od smilan je pravda. Veď napr. aj Kristovi sme brutálne ublížili aj na tele aj na duchu , zabili sme ho a on nám odpustil a ešte za nás prosil Otče odpusť im lebo nevedia čo činia. A Kristus - Boh odpustil aj svojím vrahom - hoci práve kôli nim prišiel na túto Zem zo Svetlých výšin.

Tvoje meno / prezývka:

Komentár:

Ďalšie podobné diskusie

Chcú nám ukradnúť ešte aj pôdu!0 smilan pred 5 mesiacmi

Potrebuješ sa niečo opýtať? Pridaj svoj príspevok do diskusie.
Vanda vydala svoj prvý španielsky album. Jej nový singel vás prekvapí
Slovenská speváčka vydala popový album v španielčine. Akokoľvek zvláštne to pôsobí, výsledok znie veľmi zaujímavo a sviežo.
Vanda vydala svoj prvý španielsky album. Jej nový singel vás prekvapí