Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. novembra 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Tristotisíc cezpoľných v Bratislave: Prečo tu nechcú trvalý pobyt?

Fotografia
Steve Jokes
pred 4 rokmi
V hlavnom meste pracuje a študuje okolo 300-tisíc cezpoľných! Potvrdil nám to aj hovorca primátora Ľubomír Andrassy. Zaujímalo nás preto, prečo títo ľudia, ktorí sú v Bratislave prakticky denne, tu nemajú aj trvalý pobyt.

Diskusné príspevky (17)

Fotografia
Robin
pred 4 rokmi
Lebo tu zarabaju, kradnu pracu a doma peniaze potom minaju. Neplatia tu dane, neberu si tu hypoteky, nic...
Fotografia
Domi
pred 4 rokmi
jednoduche, nemaju tu trvaly pobyt. vsetci ziju bud na intrakoch, alebo v podnajmoch...
Fotografia
peso
pred 4 rokmi
Zarábajú, kradnú prácu a doma míňajú peniaze. A čo takto, míňajú peniaze na ubytovanie, stravu, v krčmách a podobne v Bratislave, veď bez nich by boli ďalší ľudia bez práce, mnoho prevádzok zatvorených.
Fotografia
Sjuz
pred 4 rokmi
Radšej sa zamyslite, prečo sú na Slovensku tak obrovské regionálne rozdiely a nadávajte na štát a vládu, nie na ľudí, ktorí potrebujú pracovať a zarábať. To zas toto všetko vypovedá o inteligencii národa. Vystrčte trošku nos zo Slovenska a pozrite si iné krajiny, kde ľudia mingrujú z východu na západ, zo severu na juh a nikto tam na nikoho nenadáva.
Fotografia
Juraj
pred 4 rokmi
Robin, rozymyslanie nula bodov? ani sa len nesnazis? niekedy to skus, potom mozno z teba nevypadnu take perly.
Fotografia
Selene
pred 4 rokmi
To akože Bratislavčania sú niečo viac ako ostatní Slováci ? Keby sa všetci investori netrepali len do Bratislavy ,ale išli by aj tam kde na slovensku ľudia hladujú tak by isto ostatni slováci nezavadzali Svätím Pánom tvorstva Bratislavčanom . Robin a Steve Jokes Vy nemáte predstavu ,že na severe juhu strede a východe slovenska ľudia žijú s 50 eur na mesiac . Takže budte takí láskavý a neurážajte zvyšok slovenska !!!!!!Rada by som Vás upozornila ,že polovica Bratislavčanov čo prišli do Bratislavy 60-70 rokoch sú s iných kútov slovenska .Kerby štat nerozhadzoval na bohatú bratislavu ľudia by mali s čoho žiť . Mám súrodenca vo Frankfurte nad Mohanom a tam sa na slovákov nepozerajú či je s Bratislavy alebo s michaloviec .
Fotografia
MK
pred 4 rokmi
Zas si Blaváci myslia že su viacej. Len by som chcel vedieť ktorý z nich nepochádza z iného kraja. Šak si uvedomte kam chodíte na víkendy .Všetci ste rodovo CPčkari. Ako sa vraví - zabudol vôl že teľatom bol. Pravý Bratislavčania sú už skoro ani neni.
Fotografia
rado
pred 4 rokmi
Blava je cirkus a hamba
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Stale ked idem do BL si poviem a som tu zase v paštikarni :D
Fotografia
Bratislavčan
pred 4 rokmi
Nevidím, že by niekto nadával na CPčkarov. Ale je fakt,že keď v meste neplatia dane a je ich tu takmer polovica obyvateľov, tak sa napríklad rýchlejšie ničia cesty, kapacitne nestačia zdravotnícke zariadenia (lebo sa počíta s počtom ľudí s trvalým pobytom) a podobne. A konečne by mala odznieť jedna vec: Zákon o hlavnom meste ako rozpočtovej položke štátu bol zrušený v roku 1999. Bratislava nedostáva žiadne peniaze od štátu. Jedine ak oprava hradu, ale veď to odhlasovali poslanci s miestom narodenia mimo BA, takže sťažnosti by mali smerovať skôr tam. Pozrite sa, väčšine Bratislavčanov žiadni "východniari" nevadia, ale nie je nič príjemné počúvať od ľudí s nezameniteľným prízvukom, ako neustále na hlavné mesto nadávajú. Akoby už chodili z domova predprogramovaní na nenávisť voči tomuto mestu, hoci tu vystúpili prvý raz v živote. Tú nevraživosť živíme všetci rovnako, tak rovnako by sme s tým už mohli aj prestať.
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Dajte mi prácu v meste odkiaľ pochádzam a kde žije moja rodina a okamžite z tejto zasmradenej Bratislavy odchádzam. Ďakujem.
Fotografia
MK
pred 4 rokmi
Ahoj Bratislavčan No možno bol zákon o hlavnom meste zrušený - ale všetky podniky majú vedenie v Ba a napríklad autá sú vedené pod značkou BA takže cestné dane idú do Ba aj keď chodia úplne inde a ničia iné cesty. Pokial ide o zdravotníctvo - nepchajte si všetko moderné do Ba a nebude te mať plno.A pokial ide o to či baratislavákom nevadia východniary - počúvam úplne iné keď som tam. A pri tom keď kecáme ďalej tak sa dozviem že idú na výkend na východ domov pozrieť.Tolko k tomu. No vyzerá to tak že na východ nadávajú samotný východniary. A ako píšeš treba s tým osočovaním prestať. Takto to potom vypadá na Slovensku a vláda si tu robí čo chce. Lebo všetkých zaujímajú úplne iné hovadiny.
Fotografia
Crazy
pred 4 rokmi
Co tak Vieden? Vo Viedni zije 10% povodnych rakusanov...teda mali rodicov viedencanov, prarodicov,....a nikto tam na nikoho nesomre. Tak s tym skoncite. Clovek si fakt moze ist kam chce, zit, kde chce a robit, co chce.
Fotografia
MK
pred 4 rokmi
..no a otom to je. Tak želám pekný zvyšok dňa všetkým.
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Prečo by tu mali mať trvalý pobyt? Aj tak je to len údaj na papieri. Nerozumiem celej diskusii o čo tu vlastne ide? Je to úplne normálne, že tu študujú žijú. Nevidím na tom nič zlé.
Fotografia
Kizzah
pred 4 rokmi
Chápem že je ťažké si nájsť dobrú školu alebo práci mimo BA, avšak mám pocit že CPčkari, ako ich všetci voláte, naozaj chodia do blavy iba si zarobiť (stačí im malý plat a tak zamestnávatelia radšej prijmú CPčkara) a potom cez víkendy a sviatky je mesto vymreté... ale ani sa nedivím..ceny bytov sú tu neúnosné a platy vám hypotéku nepokryjú..
Fotografia
Marcel
pred rokmi
Som zvedavy, ked zacnu vyuzivat www.mojpobox.sk, ze aky dovod nadavania na vychodniarov si najdete potom. To, ze tu nebudu mat trvaly pobyt uz pouzit nebudete moct.

Tvoje meno / prezývka:

Komentár:

Ďalšie podobné diskusie

Potrebuješ sa niečo opýtať? Pridaj svoj príspevok do diskusie.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know