Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. septembra 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kto je Dominik Dán?

Fotografia
peter6874
pred 5 rokmi
snopko nieje dan.kto napise ako prvy poviem mu to meno.vazne

Diskusné príspevky (99)

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
precitaj si celu diskusiu, o snopkovi sa pisalo uplne na zaciatku... vieme, ze to nie je on!
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Lasica to určite nie je!!!!
Fotografia
Silvia
pred 3 rokmi
nebola by som si vôbec taká istá, že to nie je Milan Lasica.......skús sa pozrieť na tie časti, kde Lasica leží v nemocnici a navštevuje ho Fialová, pozorne počúvaj dialógy. Ja osobne sa pridávam k tým , ktorí v tom tušia práve Milana Lasicu!
Fotografia
Dušan
pred 3 rokmi
Dávam 100 EUR na tip, že je to Milan LAsica!
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
asi to bude fakt ten Roman Kratochvíla, iniciály RK - Richard Krausz :-)
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
výborná dedukcia :) to mi ani nenapadlo, že by to mohol zachovať rovnaké iniciály :)
Fotografia
Emily
pred 3 rokmi
jeho knihy sú proste super..ešte donedávna by som detektívku nečítala ani za nič...raz ma dcéra nahovorila,nech skúsim Dominika Dána..a neľutujem..skôr len to,že som nezačala skorej :-) tí vraždáry nemajú chybu-super partia
Fotografia
Pietro
pred 3 rokmi
Upokojím Vás.Jeho pravé meno tu ešte nepadlo.
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
pietro, nebodaj ty ho poznáš?
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Viem kto je DD
Fotografia
Pietro
pred 3 rokmi
Hej,poznám.
Fotografia
Riško
pred 3 rokmi
Ja som Dominik Dán. Čo chcete o mne vedieť?
Fotografia
Emily
pred 3 rokmi
Nie nie, ja som DD
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Dominik Dan je Daniel Hevier.
Fotografia
Sandra
pred 3 rokmi
Úplne súhlasím, prečítala som všetky jeho knihy hneď ako ich vydal. A popravde nejak ma to ani nezaujíma kto to je. Asi to tak chce, aby sme ho nepoznali. Inak by sa už dávno predvádzal :-)
Fotografia
Lienka
pred 3 rokmi
Na základe seriálu Kriminálka Staré Mesto a na základe kníh sa domnievam, že Dominik Dán je Milan Lasica!
Fotografia
stredoslovacka
pred 4 rokmi
spravny postreh, muz, strednej postavy 175-180 cm, tmave vlasy, zapadoslovak, vek do 55, viac introvert, pozorovatel, analyticko-synteticka inteligencia, ciastocne vrodena, ciastocne nadobudnuta ... a zial, so slabostou na brunetky :-)
Fotografia
Tr
pred 4 rokmi
Ja si zas myslím, že Dominik Dán je Milan Lasica.
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
stredoslovacka… mam strach ze ho poznas no ale vylucit to nemozem … no dala by som za to mnoho aby som sa mohla aspon raz stretnut s nim … a ked ho vazne poznas tak ti zavidim … spoznat ho je pre mna ako nesplneny detsky sen .. pise velmi dobre knihy je to zaujimave citanie … uz sa tesim na dalsiu knihu …
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Dominik Dán ak toto čítaš, zapoj sa :o)
Fotografia
inas
pred 4 rokmi
Je to usmevne citat kto je Dominik Dan. Tiez som zvedava, vrta mi to hlavou uz od prvej knihy, ktoru som citala pred par rokmi. A odvtedy to so mnou ide, musim citat dalsie a dalsie.... Prave som docitala Basnika. Super i ked ma Krauz trochu sokoval nevernik jeden neverny... (!) Boze, uz aby bola dalsia kniha.
Fotografia
Šimon
pred 4 rokmi
DD=Milan Lasica
Fotografia
thepooh
pred 4 rokmi
tak Dominik Dán určite nie je Milan Lasica... veď to vyjadrovanie a aj humor je úplne iný a aj skúsenosti s vraždami a pod... skôr sa prikláňam k niektorému z vyššie menovaných vyšetrovateľov, ktorí nie sú verejnosti známi... btw. Básnik bol výborný...
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
P. DD si rád číta takéto diskusie a rád prispeje do debaty na tému: aj tak nevies kto som :-D POD PIT
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
veru poď... poďme! :)
Fotografia
zena
pred 4 rokmi
sakra, Dominik, mam za sebou zatiaľ len jednu Tvoju knihu, ale som sa na Teba, či Krausa poriadne namotala ... dôkazom je aj tento prispevok na fóre ... knihu som kupila minuly piatok a v pondelok bola zhltnuta, čítala som vsade aj po ceste do/z roboty v buse. /Ziješ iba dvakrát, mala som asociacie s nasim malym mestom a jeho fantomom s bielou dodavkou... / Ako aj ostatni vyssie prispievajuci, aj ja by som rada isla s Tebou na to pivo, kludne aj s celou tou vasou partiou z prace, ach jaj ... :-) asi dam prihlasku na MV, a pojdem aj do Pezinka a na akademiu ... pozdravujem, a tesim sa na dalsie citanie
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
zena - súhlasím, Dominikove knihy sú dobré namotávačky, prečítaš jednu a ani sa nenazdáš máš ich plnú knižnicu :) Kraus je exot s úžasným zmyslom pre humor, ktorému vôbec nezaostáva Chosé... Váňa to je kapitola sama o sebe... a aj ostatní vraždári sú super... výborné čítanie
Fotografia
IQ 110
pred 4 rokmi
Aaaaaa :-) tri štvrte na január... TESIME
Fotografia
Inquisitor
pred 4 rokmi
Rozmýšľajte trochu ľudia... Je to DETEKTÍV. Je to aj muž. Naše mesto je zrejme Bratislava. Vyriešil už mnoho prípadov preto sa knižky nepodobajú. Je mladší ako 55 rokov nie o moc ale je. Nadávky sú tam vhodné sú to predsa pravdivé prípady (nie všetko samozrejme.) Nad ostatným skúste rozmýšľať. "Dominikovi" som vďačný za to že som si našiel životné povolanie.
Fotografia
Kawa
pred 6 rokmi
Od kedy som začala čítať Dominika Dána, štve ma, že neviem kto v skutočnosti pod týmto pseudonymom píše. Podľa mňa je to Matej Snopko, čo býva niekedy v teleráne a rozoberá tam nejaké kriminalistické veci :) Som sama s týmto pocitom, alebo má niekto nejaký iný typ resp. tuší kto sa pod prezývkou Dán skrýva? O Matkinovi sa radšej ani baviť nejdem. Ale žena to určite nie je. Teda aspoň podľa mňa.
Fotografia
Steve Jokes
pred 6 rokmi
Snopko, to je iny magor, z policajta pretrnsformovany akoze "intelektual" a este sa aj sam sebe paci, moj ty boze :)
Fotografia
thepooh
pred 6 rokmi
Snopko je člen :D ja ho mam rada... mna napadlo, ci to nemoze byt Bazovsky, aj ked ten asi moc do kriminalistiky nevidi, a Dan je byvaly kriminalista, aspon sa to o nom teda tvrdi...alebo to bude Spisiak... muhehe :D on sa tvari tak nenapadko...
Fotografia
Steve Jokes
pred 6 rokmi
a co mas prosim na snopko rada, uply slizoun... pravda je ze na zaciatku mi bol sympaticky ale potom ta jeho samolubost a uslintanost, co ja viem.... a bazovsky, taky ludia co sa nevedia uplatnit a potom sa z nich z noci na rano stanu dopravni experti to uz ani nekomentujem. Vymysleni ludia
Fotografia
thepooh
pred 6 rokmi
mam na snopkovi rada ten jeho kriminalisticko-cierny styl humoru :) samolubost? mne sa nezda nejak zahladeny do seba, jedine kedy na seba upozornil tak vtedy ked tak radikalne schudol, ale to by upozornil kazdy... bazovskeho som spomenula len tak, nech sa rozprudi diskusia... tiez mi pride zbytocny... natocit na ceste ako debili predbiehaju a nedodrziavaju predpisy a potom to ist okomentovat vie kazdy...
Fotografia
Steve Jokes
pred 6 rokmi
kto, ktory pozera telerano je zvedavy ze Snopko zchudol? uplne z jeho prejavu je citit ze je ex policajt, ale pravda je ze sa snazil aspon kultivovane rozpravat, a okopiroval bukovskeho s nazornymi ukazkami
Fotografia
thepooh
pred 6 rokmi
on spomenul to, ze schudol zrovna ked v telerane riesili tuto temu, tak preco neprispiet? :) no a co, s takym uspechom by sa kazdy pochvalil... a to ze z prejavu je citit, ze je policajt sa mu ani necudujem... take povolanie zanecha nasledky a veru viem o com hovorim ;) vravim, ja ho mam rada, ale akosi stale nenachadzam odpoved na otazku kto je sakra dominik dan? :) aspon nejake tipy, halooooo..
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Dominik dan si ty! ;)
Fotografia
thepooh
pred 6 rokmi
ja? no bodaj by :D
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Ahojte Dominik Dán nie som ja. Matej Snopko
Fotografia
thepooh
pred 6 rokmi
ha! a ja som kralovna Alzbeta... dokaz to! :)
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Ako Ti to mám dokázať?
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Ako Ti to mám dokázať?
Fotografia
Matej Snopko
pred 6 rokmi
Ja som Matej Snopko. Nie Ty.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Keď myslíš...
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Dd je zena dramaturgicka Silvia Kosekova
Fotografia
Marta
pred 3 rokmi
Ako sa na to pozerám a sledujem rôzne veci okolo, ja by som tipovala, že Dominik Dán je Milan Lasica.
Fotografia
krauz
pred 3 rokmi
nedá mi nezapojiť sa, keďže aj ja mám prečítané všetky jeho knihy a môj nick, je "tak trochu" inšpirovaný práve ním... súhlasím s väčšinou, že je to úplne jedno, kto je skutočný Dominik Dán, podstatné je, že píše perfektné detektívky, od ktorých sa neviem odtrhnúť...ani táto posledná ma nesklamala a už sa teším na jún - kvôli ďalšej knihe
Fotografia
Aliana
pred 3 rokmi
Dán je zaujímavý autor, no podľa mňa to bude niekto úplne neznámy, niekto, kto sas neobjavuje v telke, len žije vo svojom svete kníh...Ale myslím, že sa to tak skoro tak či tak nedozvieme, môžeme len hádať :D
Fotografia
knihomol
pred 2 rokmi
Dominik Dán je môj obľúbený spisovateľ a nedám na neho dopustiť. Mám všetky jeho knihy aj s podpisom (možno to raz bude mať hodnotu :) Kamarát čo mi tie podpisy vybavoval mi povedal aj jeho skutočné meno a všetci strieľate vedľa .) Nemalo by byť ťažké zistiť kto to je - stačí mať známeho nejakého policajta a ten by mohol vedieť. Po tom ako sa stal populárny vydavateľstvá zmenili aj prebaly kníh. Chcel som mať na všetkých rovnaký obal a bol to trochu problém. Nakoniec mi vyšli v ústrety tu: http://www.preskoly.sk/k/knihy-beletria/dominik-dan/ Tam doporucujem kupovat jeho knihy. Mimochodom, už sa natáča aj celovečerný film na motívy knihy Cerveny Kapitan. Som zvedavý čo z toho bude. Možno sa Slováci konečne pochlapia. http://kultura.pravda.sk/film-a-televizia/clanok/343157-cerveny-kapitan-podla-dana-je-uz-takmer-hotovy/
Fotografia
BARICA
pred 2 rokmi
Skutočne to nie je ani Snopko, ani Kratochvíla, Ani Lasica...A anonyma prosím, keď s ním pôjdete na pivko, pozdravujte! Sklamal nás teraz v júni, ale uvedomujem si, že sa musí venovať aj dcéram aj vnučkám...:)
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Ja som nečítal ešte od neho žiadnu knihu ... asi zaobstarám.
Fotografia
thepooh
pred 5 rokmi
určite si zaobstaraj... veľmi humorné čítanie :)
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Moze to byt judr jozef vachalek. Neviem sam, je to len moznost. Vachalek je byvaly kriminalista, ucastnik vysetrovani bestie a mucholapky a radi scenaristom mesta tienov. Dan sa priznal v istom rozhovore k spolupraci na scenaroch detektivnych serialov. Bolo by zaujimave pozriet titulky mesta tienov, ci su tam uvedeni obaja (dan a vachalek), ak je to 1 clovek, hadam by sa nenechal uviest do titulkov 2 x...
Fotografia
thepooh
pred 5 rokmi
aha vidis, to mi nenapadlo...a podla mna v tych titulkoch nebude dan, kedze to ma len pseudonym... bud tam bude vachalek (ak je to on) alebo jeho normalne priezvisko (Mrkvička napriklad) :) treba to checknut :) btw. diky za tip!
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
JUDr. Jozef Vachalek
Fotografia
Anaj
pred 5 rokmi
Mne je v podstate jedno, kto je DD, ale je skvelý. Prečítala som už toho v živote neúrekom, ale nič som "nezhltla" tak rýchlo, ako dánovky - všetky. Verím, že má v rukáve ešte mnoho skvelých námetov.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
suhlasim s komentarom Anaj!!! jeho knihy sa citaju same :) je skvely!
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
urcite to nie je JUDr. Jozef Vachalek
Fotografia
Penzista
pred 5 rokmi
môže to byť človek, ktorému bolo umožnené nahliadnuť do archivu kriminálnych prípadov a píše detektívky.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Aj mne napadlo, žeby to mohol byť Vachálek, ale DD v jednom rozhovore tvrdí, že je v aktívnej službe, a preto nemôže odhaliť svoju identitu (teda rozhovor je z roku 2009): http://zivot.azet.sk/clanok/492/dominik-dan-nie-som-vysetrovatel.html a Vachálek je označovaný za vyšetrovateľa
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Nie je to ani jeden z tých, čo ste tu už spomínali.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Je to policajt, tuším už bývalý, pochádza z Trnavy a býva v Bratislave. Volá sa Kratochvíl.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Mne bolo bl.bé verejne tu napísať jeho meno, ale keď už ho niekto spomenul...je to tak.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
nech je to kto chce, vo svojich knihach je to urcite Krauz :)
Fotografia
nosstek
pred 5 rokmi
Ja si tiež myslím, že je Krauz, a keď je v skutočnosti taký detektív ako o sebe píše a prezentuje sa v knihách tak klobuk dole. Isto by som ho chcela spoznať osobne a dokonca by som ho aj pozvala k Jumbovi na male pivo s vodkou :):)
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
nosstek - aj jaaaaa, aj jaaaa... pojdem s vami potom :o)
Fotografia
thepooh
pred 5 rokmi
aj mna potom vezmite :) ale ja by som chcela spoznat aj choseho, kukyho a samozrejme vanu :D takze by sme mohli ist vsetci... Jumbo by sa urcite potesil, aj Alenka :)
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
podľa toho ako píše všetky tie knihy je jedno či je v tých knihách Krauz, Burger, Choze, Hanzel..., alebo Dominik Dan.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
a tak ano, hlavne nech pise dalej :) btw. kto mate precitanych vsetkych 15? :)
Fotografia
peter6874
pred 5 rokmi
vola sa Miroslav Kratochvila.hore uz bolo podobne meno spomenute
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Nie je to ziadny kratochvila vola sa inak ...odkial to mas?
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Keby bol Krauzom, je to super ale je dobry aj ked je niekym inym......Len by nemusel byt taky vulgarny, ved vsetko sa da povedat aj slusne.......Frank Arnau aj Raymond Chandler pisali skvele detektivky a nepouzivali sproste vyrazy....tak isto aj Ed McBain a Dick Francis a ich pribehy neboli o nic menej posobive. Mimochodom, pan Dan, rada by som Vas poznala....
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Dán je vulgárny? Mne sa ani nezdá a to som prečítala všetky jeho knihy. Možno občas použil nadávku, ale väčšinou si to situácia vyžadovala. Jáj a díky za tipy na autorov, okrem Eda McBaina a Francisa tých ostatných nepoznám, tak pôjdem na nich mrk. A pána Dána by sme asi spoznali radi všetci :) btw. už sa teším na december a jeho Uzol!!!
Fotografia
Gaúcho
pred 5 rokmi
aj ja som si najprv myslel že je to JUDr. Vachálek a za odborné rady ďakoval samému sebe, aby nás zmiatol...ale p. Vachálek je už mimo aktívnej služby ak dobre viem...a keby som mal to šťastie aj ja by som si odbehol s vajčákmi zo 141-ničky na pivec a vodku k Majorovi Zemanovi...čo to trepem jasné, že k Jumbovi ;)
Fotografia
thepooh
pred 5 rokmi
Gaúcho, bod za vajčákov :)
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
neviem či je Matej Snopko Dominik Dán, no je neskutočne vulgárný. myslím Dán. Nechápem ako niekto môže také vulgarnosti čítať.
Fotografia
thepooh
pred 5 rokmi
dan a vulgarny? a ktoru knihu si od neho cital/a?
Fotografia
Gaúcho
pred 5 rokmi
anonym...to nie je neskutočne vulgárne...skús sa prejsť po ulici a počúvať ako ľudia hovoria.Je to bežný slovník nielen policajtov, ale aj vagabundov žijúcich na hrane zákona. Neviem či ste si všimli, ale okrem policajtov, vagabundov, poslancov nadávajú už aj deti...a obyčajní ľudia samozrejme ;)
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Dán, nie je vôbec vulgárny, tých pár nadávok je úplne ok, dokonca by sa ich podľa situácie hodilo aj viac, ale to už nechám na ňom. Ako autor môžem potvrdiť, že ak sa snažíte aby bolo dielo aspoň trocha uveriteľné, je potreba použiť reálne slová, teda vulgarizmy, a akékoľvek popieranie a hranie sa na "slušného" je neprípustné! Hádam by ste neuverili slovníku: "Do škatuľky, ale si ma vystrašil, skoro som sa pokakal!" Ja osobne by som po takom braku nesiahol a to už po ňom siaham šestnásty krát, myslím po Dánovi...
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Určite je to bval policajt. Niektoré časti jeho románov vedia aj chytiť. Opýtajte sa p. Vačoka, ten ho bude určite poznať
Fotografia
thepooh
pred 5 rokmi
kto je pán Vačok?
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Vačok je bývalý policajt, kriminalista. Patril k rozumným v tej brandži. Niečo by malo byť aj na internete.
Fotografia
IGOR
pred 5 rokmi
píše fantasticky. o to viac človeka mrazí, keď si uvedomuje, že príbeh, ktorý číta sa naozaj stal, alebo prinajmenšom mohol stať...
Fotografia
Gaúcho
pred 5 rokmi
p. Vačok bol vyšetrovateľom...
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Hej "Dánovci" čo hovoríte na nový Uzol? Mne sa teda veľmi páčil! Chýbal mi tam síce tradičný humor ale autor to vynahradil skvelým príbehom :)
Fotografia
inas
pred 5 rokmi
Uzol sa vydaril. Pred 2 dnami som knihu docitala. Vyborna, skvela... boze co si pocnem kym vyjde nova kniha...
Fotografia
Z
pred 5 rokmi
Uzol je fajn čítanie, ako aj všetky ostatné knihy DD. No najlepšia pre mňa je cela č. 17.
Fotografia
thepooh
pred 5 rokmi
Ja som Uzol dala za cca. 6 hodín. Nedalo sa prestať. Skvelé!
Fotografia
inas
pred 5 rokmi
ano, aj cela c. 17 je skvela..... BESTIA je vsak pre mna c. 1. Ked si na knihu spomeniem este teraz mi beha mraz po chrbte z Ondreja...
Fotografia
thepooh
pred 5 rokmi
VŠETKY sú skvelé!!!
Fotografia
inas
pred 5 rokmi
Suhlasim vsetky su skvele, avsak niektore su proste najskvelejsie a niektore "len" skvele.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Dominik Dan neviem kto je,ale tiez mam pocit ze je to Matej Snopko...a co sa tyka Matkina,mam info ze je to zena jedneho lekara a pravnika v jednej osobe. Ak ma kolega klamal,klamem aj ja vas
Fotografia
z
pred 5 rokmi
Matej Snopko nie je DD.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Dominik Dán je umelecke meno .autora skvelich skutočnych detektívok Vola sa M. Kratochvila
Fotografia
gaspars
pred 5 rokmi
tak uz ke to vonku - je to miroslav k.
Fotografia
ehun4
pred 5 rokmi
Dominik Dán je Dominik Dán. A bodka. Nie je jedno, kto je za tým pseudonymom? Aj keby sa volal Ondráš Machuľa a písal by tak, ako píše, neriešil by som jeho identitu.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
dominik dán sa volá roman kratochvíla
Fotografia
Gaúcho
pred 5 rokmi
no a teraz mi povedzte,že čo z toho máte že ste do pľacu hodili to meno? ste šťastní? ste na seba hrdí? nie je to jedno ako sa volá? anonymitu si stráži kvôli výkonu svojej služby teľce...
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
zo zvedavosti, tak sklidni hormon :) keby to nezaujimalo aj teba, tak sa nezapajas do diskusie, si myslim ;)

Tvoje meno / prezývka:

Komentár:

Ďalšie podobné diskusie

Chcú nám ukradnúť ešte aj pôdu!0 smilan pred 5 mesiacmi

Potrebuješ sa niečo opýtať? Pridaj svoj príspevok do diskusie.
Vanda vydala svoj prvý španielsky album. Jej nový singel vás prekvapí
Slovenská speváčka vydala popový album v španielčine. Akokoľvek zvláštne to pôsobí, výsledok znie veľmi zaujímavo a sviežo.
Vanda vydala svoj prvý španielsky album. Jej nový singel vás prekvapí